«Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі  Ақкөл ауылының жалпы білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села Акколь отдела образования  по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

открытый урок

20.10.2017

 

     Мен болашақ оқырманмын

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017жы л

 

 

 

 

 

 

 

Мен болашақ оқырманмын

 

 

Сабақтың мақсаты: кітаптың адам

өміріндегі орны туралы мәлімет беру. Кітап оқға қызвғушылықты арттыру. Ойлау

қабілетін дамыту. Кітап пайдалану ережелерімен танысу.

Сабақтың барысы.

Кітапханашы: Сәлеметсідер ме,балалар! Бүгін сіздер үшін ерекше күн.

Сіздер бүгін мектеп кітапханасына оқырман ретінде қабылданасыздар. Мектеп

кітапханасына қош келдіңіздер!

-Балалар, кітапхана деген сөздің мағынасына түсінік

беріңіздер, кім біледі?

-Ол араб тілінен енген сөз, жазу қоймасы деген мағына

білдіреді. Кітапханада кітаптар өмір сүреді және оқырмандарға көмек береді.

Сондықтан балалар кітапты ұқыпты ұстай білу және уақытында тапсыру қажет.Кітап

ол ең жақын досың болып саналады. Енді оқушыларымыз кітап туралы өлеңдерін

тыңдайық.

 

 

1-оқушы:  Білесің бе, кітап білім ұясын,

келесің мұнда, өмірге азық жиясың.

Оқып, біліп,

зерттеп көріп санаңа терең білім, ой маржанын 

құясың.

Дейді

ойшылдар «Кітап-білім бұлағы» Кітапхана сол кітаптар тұрағы.

Көп үйреніп,

көп оқыған баланың анық тағы білімпаз боп шырағы.

 

2- оқушы:  Қуан кітап, қуанатын күн бүгін, серпіп

таста мұнда жүрек түндігін Кел, оқырман, тойын тойла кітаптың, шаттанатын

мерекелі күн бүгін.

О, кітап,

бас иемін мәртебеңе,  игілік қазынасың

бар адамға.

Сен берер

игіліктің есебі жоқ, жеткізіп жолын тауып айта алам ба?

 

Кітапханашы: Ал сендер, кітаппен дос болғыларың келе ме? Оны қазір

байқап көреміз. Бүгін біз  сендермен әр

түрлі ойындар арқылы кітап кейіпкерлерін табамыз.

Есік түртіп

Алдар-көсе кіреді.

Сәлеметсіздер

ме, балалар.  Мен бүгін сендерге қонаққа

келдім. Менің қоржынымың ішінде хаттар бар. Соларды ашып, хаттарға жауап

беріңдер.

 

Алдар-көсе хаттар оқиды.

   Мерекеге сондай барғым келеді, бірақ

Африкадағы жануарлар ауырып қалды, соларға барамын.(Айболит)

Келгім – ақ

келеді, бірақ пеш тартпай жатыр. (Жалқау Емеля)

 

Асыға келгім

келеді, бірақ түлкі мені жеп қойды. (Бауырсақ)

Сендердің

мерекелеріңе келгім келді, бірақ мысық мені ашуландырды. (Мақта қыз)

Мерекеге

келгім келеді, бірақ қасқырдан қорқамын. (Қызыл телпек)

Келгім

келеді, бірақ арыстан мені жібермейді.  (Тышқан)

 

        

Алдар-көсе ойындар ойнатады.

   «Мамандық әлемі» (тест), «Сандар сөйлейді»

(қандай мерекелер Қазақстанда өтеді)

Кітапханашы:

Жарайсыңдар, балалар. Енді кітапты оқу ережелерімен танысайық.

Кітапты оқу ережесі:

1.     Кітапты күнделікті үзбей оқып, дағдыға

айналдыр. Ол үшін күніне кітап оқуға уақыт бөлуді жоспарла.

 2.    Кітапты

төсекте жатып, ас ішіп отырып оқыма, кітап оқуды үлкен ой еңбегімен оқу керек.

 3.    Барлық

кітапты үнемі бірей тәсілмен, бірыңғай тәсілмен оқуға болмайды.

 Кітапты оқығанда ойға сақтауға, керекті

сөздерді жазып алып өмірде пайдалануға әдеттен.

4. Кітапты

қалай болса солай оқымай, оларды белгілі мақсатпен жоспар бойынша оқуға

дағдылан.

5. Кітапты

оқығанда ойға сақтауға, керекті сөздерді жазып алып өмірде пайдплануға әдетпен.

 

Кітапханашы:  Осымен, қымбатты

жас оқырмандар! Сендер кіаптың нені сүйетінін, оны қалай ұстау керектігін

білдіңдер, мектеп кітапханасының оқырманы болуға дайынсыңдар ма?

Балалар,

бүгін өздеріңе пайдалы біраз кеңес алдыңдар.Одан да көп білгілеріңіз келсе,

кітапханаға жиі келіңдер, қызықты кітаптар оқыңдар.

 

 

 

         

Кітапханашы:                            

Габдуллина Л.С.

                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотров: 332


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст